Dlaczego Szkło


Zaletą opakowań tego typu jest to, że nie przepuszczają do wnętrza żadnych substancji i nie wchodzą w reakcję z produktami. Nazywamy to barierowością szkła. Produkty na długo zachowują swój smak i zapach, właśnie dlatego, że opakowanie szklane i jego zawartość nie przenikają się. Już nasze babcie wiedziały, w jaki sposób chronić żywność by jak najdłużej pozostała świeża. To opakowania szklane umożliwiły im pasteryzację produktów, a zabezpieczona w ten sposób żywność nie wymagała stosowania żadnych konserwantów.

Jedną z wielu zalet szkła jest również to, iż jeśli jest prawidłowo segregowane, może być w 100% odzyskane i wykorzystane. Jeszcze nie tak dawno idąc do sklepu po oranżadę lub mleko zawsze nosiło się butelki na zamianę. Trafiały one do producentów i były powtórnie napełniane. Obecnie stosuje się inne rozwiązanie.

Opakowania szklane – słoiki i butelki zbierane są w pojemnikach do selektywnej zbiórki. Stoją one na osiedlach, blisko domów – nie musimy już nosić butelek bezpośrednio do sklepów. Co ważne nie zaleca się także usuwania etykiet ani nakrętek, ani mycia butelek czy słoików. Mycie nie jest niezbędne – huty szkła świetnie sobie radzą z wszelkimi resztkami produktów. Warto jednak opróżnić butelki z resztek zawartości. Bardzo ważne jest, by opakowania szklane nie trafiały na składowiska opadów.

Podaje się, iż szklana butelka rozkłada się nawet 4000 lat! Ze względu na swoje właściwości szkło jest bardzo odporne na rozkład – potwierdzają to liczne znaleziska archeologiczne ze szkła datowane nawet na ponad 1000 lat p. n.e. Drobinki szkła powodują też często pogorszenie jakości kompostu. Obecnie już około jedna trzecia butelek i słoików wyprodukowanych w polskich hutach szkła trafia do nich z powrotem w postaci stłuczki. Wielkość ta stale wzrasta, przede wszystkim dzięki coraz wyższej świadomości konsumentów, segregujących odpady oraz rozwojowi systemu zbiórki i recyklingu odpadów. Mamy jednak wciąż wiele do zrobienia!

WIZJA BIOSENSUAL


WIZJA – stać się najbardziej rozpoznawalną w Polsce w Europie i na Świecie marką naturalnych świec do aromaterapii i masażu


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dlaczego Szkło


Zaletą opakowań tego typu jest to, że nie przepuszczają do wnętrza żadnych substancji i nie wchodzą w reakcję z produktami.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

MISJA BIOSENSUAL


MISJA – wytwarzamy ręcznie najwyższej jakości świece o naturalnych zapachach, które wypełniają aromatem pomieszczenie i korzystnie wpływają na zdrowie i


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
CZYTAJ BLOGA